صندلی اداری

یکی از وسایلی که همیشه در شرکت‌ها و اداره‌جات وجود دارد صندلی اداری است. اما مسئله مهم باکیفیت و استاندارد بودن آن است، زیرا صندلی که دارای کیفیت خوب و استاندارد نباشد به سلامت انسان لطمه می‌زند. پس به این نکته باید توجه کرد که چه نوع صندلی را برای راحتی خود و افراد کارمند در اداره انتخاب می‌کنید. شما باید کیفیت و قیمت صندلی را هنگام خرید خود در اولویت قرار دهید.

 ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم که صندلی اداری راحت و استاندارد با قیمت مناسب پیدا و خریداری کنید. صندلی‌های اداری معمولاً دارای پشتی پددار و یک تکیه‌گاه کمری و چرخ‌هایی در پایین صندلی هستند. این صندلی‌ها معمولا ارتفاع مناسبی دارند و گاهی اوقات به عنوان صندلی میز یا صندلی رایانه معرفی می‌شوند. اما در اصل این صندلی‌ها به صندلی‌های اداری معروف هستند.

انواع مختلف صندلی‌های اداری :
انواع مختلفی از صندلی‌های اداری وجود دارد که با توجه به نیاز‌های مختلف طراحی و ساخته شده‌اند. ابتدایی‌ترین آنها صندلی کار است، این صندلی‌ها معمولاً با این که دارای فضای بیشتری برای نشستن هستند ولی اگر بیشتر از چند ساعت روی آن بنشیند به کمر یا پشت بدن آسیب می رسانند به همین دلیل شخص نمی‌تواند بدون احساس ناراحتی چند ساعت پشت این صندلی‌ها بنشیند.
مورد بعدی از صندلی‌های اداری، صندلی‌های پشتی هستند که طراحی بهتری دارند و راحت‌تر هستند و شخص می تواند حداقل ۴ ساعت یا بیشتر از آن روی آن بنشیند و اکثر آنها یک بالشتک سر نیز دارند که باعث می‌شود گردن‌تان درد نگیرد.
 صندلی‌های مدیریتی راحت‌ترین صندلی‌ها هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به پشت سر و کمر آسیب نمی‌رساند و شخص می‌تواند حداکثر ۸ ساعت یا بیشتر روی آن بنشیند، درواقع این صندلی‌ها گران‌ترین صندلی‌های اداری هستند.

کاربرد صندلی اداری استاندارد کدام‌اند؟
صندلی اداری باید ارتفاع مناسبی داشته باشد تا به بدن افراد آسیب نرساند. درواقع صندلی که دارای ارتفاع بلندی باشد به ستون فقرات و ناحیه کمر و پا آسیب می‌رساند و اگر ارتفاع کوتاهی داشته باشد به قسمت پایین کمر آسیب می‌رساند. پس باید در انتخاب صندلی دقت کرد و بهترین نوع و استاندارد آن را برای خرید انتخاب کرد.
همانگونه که از نام آن پیداست صندلی‌های اداری در شرکت یا اداره‌جات استفاده می‌شود اما آن به این معنی نیست که شرکت‌ها و اداره‌جات تنها مکان‌هایی هستند که از آنها استفاده می‌کنند. درواقع امروزه با گسترش رایانه همه یک رایانه شخصی برای خود دارند که برای استفاده از آن یک صندلی اداری یا رایانه برای خود تهیه می‌کنند و این صندلی‌ها برای استفاده از رایانه در طول روز بسیار مناسب هستند و جایگزین خوبی برای صندلی‌های غیر استاندارد دیگر هستند. صندلی‌های چوبی به دلیل آن که استاندارد نیستند در مواقع استفاده حالت ناخوشایندی را به وجود می‌آورند، زیرا فرد مجبور است روی آن صاف بنشیند و با این کار به کمر شخص آسیب می رسد. همچنین اگر به جای صندلی اداری یا رایانه از صندلی‌های آشپزخانه یا ناهارخوری استفاده شود بعد مدتی کمردرد و گردن‌درد را تجربه خواهند کرد، به همین دلیل صندلی‌های اداری و رایانه تنها جایگزین مناسب برای این صندلی‌ها هستند تا سلامت انسان را تضمین کنند. پس اگر قصد دارید بیشتر از نیم روز پشت میز خود بنشینید، این می تواند یک انتخاب عالی باشد.

صندلی‌های کنفرانس :
صندلی‌های کنفرانس برای استفاده در اتاق کنفرانس ساخته شده‌اند. از آنجایی که اکثراً جلسات و کنفرانس‌ها طولانی مدت هستند و ممکن است تا ۳ یا ۴ ساعت طول بکشند اگر صندلی‌ها استاندارد نباشند و دارای کیفیت پایین باشند ممکن است فرد را خسته کنند. بعضی‌ها از صندلی‌هایی با کیفیتی ضعیف استفاده می‌کنند و در واقع این صندلی‌ها انتخاب‌های کاملاً نادرستی هستند. پس اگر می‌خواهید بیشتر از نیمروز در پشت میز خود بنشینید بهتر است در انتخاب یک صندلی استاندارد دقت کنید.

صندلی‌های مدیریت و ویژگی‌های آن :
صندلی‌های مدیریتی تفاوت‌های با سایر صندلی‌ها دارند، صندلی‌های مدیریتی دارای سایز‌های بزرگ و کوچک و کوتاه و بلند هستند ولی همه صندلی‌های مدیریتی ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. از ویژگی‌های صندلی‌های مدیریتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :
تقریباً همه صندلی‌های مدیریتی دارای بازوهای بالش‌دار هستند.
معمولاً پشت بسیار بالا و راحتی دارند.
آنها روی چرخ‌هایی هستند.
و نیمی از آن صندلی‌ها برای راحتی پر شده‌اند.
اکثرا دارای چرم‌های با کیفیت بسیار خوب هستند.
و بعضی از آن‌ها دارای سر‌های ماساژ یا عملکرد دراز کشیدن هستند.

صندلی‌های ارگونومیک :
با افزایش پیدا کردن میانگین طول روز کاری و بیشتر نشستن پشت میز، اشخاص نیازمند یک صندلی راحت هستند تا آنها را در طول روز خسته نکنند، صندلی‌های ارگونومیک از بهترین نوع صندلی‌های اداری هستند و به کمر و پشت گردن و بقیه قسمت‌های بدن آسیب نمی‌رسانند. اگه در طول روز چندین ساعت وقت خود را پشت میز سپری می‌کنید بهتر است یک صندلی با تکیه‌گاه‌های کمری تهیه کنید که وضعیت بدن را تقویت کند و در‌واقع می‌توان گفت شما نیازمند یک صندلی با تکیه‌گاه‌های ارگونومیک هستید. معمولاً صندلی‌های ارگونومیک گران‌تر از صندلی‌های دیگر هستند اما از آن جایی که سلامت بدن را تضمین می‌کنند خرید آن مفید خواهد بود.

آریاکالا به دلیل داشتن کالا‌های اداری مرغوب و استاندارد مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است.همچنین این شرکت دارای محصولات بسیار خاصی است که شما بعد از خریداری محصول مورد نظر از انتخاب خود راضی خواهی بود و قطعا پشیمان نخواهید شد.

صندلی اداری یکی از مهم‌ترین وسایلی است که روی سلامت و روحیه شما تاثیر خواهد گذاشت و اگر در هنگام خرید انتخاب نادرست و اشتباه داشته باشید قطعا به مرور زمان دچار آسیب‌هایی خواهید شد. پس اگر سلامت خود و همچنین کارمندان‌تان برای شما مهم است سعی کنید بهترین انتخاب را داشته باشید و صندلی‌ را خریداری کنید که برای مدت طولانی بتوانید از آن بهترین استفاده را بکنید  و همچنین یادتان باشد که باکیفیت و استاندارد بودن صندلی را در اولویت خود قرار دهید.

ثبت دیدگاه